Na bydlení máme vysoké nároky, protože chceme žít v hezkém a čistém prostředí. Ale vzduch je dnes znečištěný téměř všude a tvorbě a usazování prachu se v podstatě zabránit nedá. Můžeme ale ovlivnit to, kolik prachu se v našem bytě vyskytuje.
Prach je zdraví nebezpečný, zejména když se vznáší ve vzduchu a dýcháte ho. Nejmenší, lidským okem nepostřehnutelné částice, přitom vdechujeme nejhlouběji do plic. Při úklidu vnímáme prach především jako nepořádek, nepříjemný estetický prvek, špínu. Chemický rozbor v něm ale často prokáže těžké kovy, jako je například stroncium, popřípadě arzen, chrom, hliník a další kovy, které mohou být ve vyšších koncentracích i toxické.
Prach obsahuje různé spory, bakterie, plísně, pyly, roztoče, ale také třeba lidské kožní buňky, případně úlomky vlasů či zvířecí srsti. Všechny tyto materiály - pokud jste jim dlouhodobě vystaveni - poměrně spolehlivě vyvolají různé typy alergií.
Z toho plyne, že čím méně se jejich působení vystavujeme, tím lépe pro nás. A čím více prachu – a to i toho mikroskopického – skutečně dostaneme mimo obytné prostory, o to zdravější bude prostředí, ve kterém s rodinou trávíme hodně času.
Dana a Pavel rekonstruovali rodinný dům. Rozhodli se pro instalaci centrálního vysavače, aby předešli vzniku alergií u svých dětí. A zajistili tím pro všechny zdravé bydlení a pro sebe jednodušší a rychlejší úklid.
E-book Vám bude spřístupněn po vyplnění emailové adresy.